Złota Ceremonia Iskry Miłości

Na Ceremonię zabierz ze sobą OPASKĘ na OCZY!

Podczas ceremonii zaprosimy Was do przebudzenia z zimowej stagnacji i odkrycia Iskry Miłości. Iskra Miłości to nasza esencja, to kim jesteśmy w najlepszej wersji siebie. To nasz magnetyzm, wewnętrzna energia, która przyciąga na nas miłość, sukcesy i obfitość. 

Nasi przodkowie od tysięcy lat na całym świecie celebrowali ważne momenty związane ze zmianami na niebie, ruchami planet, słońca i księżyca. Złota Ceremonia Iskry Miłości będzie związana z ważnym momentem rocznego solarnego cyklu, kiedy śniegi zaczynają topnieć, powraca słońce i natura powoli budzi się do życia. Zaczynamy wyczuwać nowy potencjał, mamy coraz więcej energii i poprawia się nam nastrój. W tym właśnie czasie, rdzenni mieszkańcy półkuli północnej obchodzili święto IMBOLC, celebrujące powrót Bogini ze świata ciemności do nowego życia w świetle. Imbolc to nowy początek czas oczyszczenia starego i powitania nowego. Czas przebudzenia!

Ceremonię Złotej Iskry rozpoczniemy wypiciem „Złotego Naparu” ze słonecznych ziół Damiany i Dziurawca. Każdy uczestnik otrzyma magiczny napój nasycony esencją ziół, przyprawami i miodem, który rozgrzeje i łagodnie otworzy serce i ciało.  Spożyjemy go wspólnie w duchu wspólnoty i bliskości. Freya poprowadzi nas w medytacyjną podróż do „przebudzenia Iskry”, a „Złoty Napar”, ożywi zmysły i przebudzi energię otwierając nas na głos Duszy.

Następnie otworzymy Laboratorium – przestrzeń indywidualnej eksploracji świętej męskości i świętej kobiecości by odkrywać „Złotą Iskrę” złożoną z naszych – mocnych stron, potrzeb, tęsknot i marzeń. Gotowi na dalszą eksplorację, w poszanowaniu granic i otwarciu na kontakty z innymi otworzymy przestrzeń do wspólnej eksploracji i celebracji w ekstatycznym tańcu celebracji, w rytmach zmysłowej muzyki i Ecstatic Dance.

Złote Zioła:

Zioła Damiana, od wieków są znanym afrodyzjakiem wykorzystywanym w magii miłośc. W Meksyku wykorzystuje się je w rytuałach sex magic, do pobudzania libido, poprawy relacji lub przyciągania upragnionego kochanka. Jako Zioła Miłości, Damiana pobudza energię życiową co zwiększa magnetyzm przyciągający do naszego życia miłość, szczęście i obfitość.

Dziurawiec nazywany „światłem dla duszy” jest doskonałym środkiem poprawiającym nastrój, wywiera doskonały wpływ na psychikę, budzi entuzjazm, radość i optymizm. Jego złota energia otwiera siły manifestacji i działania. Od zarania dziejów używany przez mieszkańców Europy północnej do uzdrawiania „uroków” i złych nastrojów, współcześnie np. w Niemczech stanowi nawet konkurencję dla Prozaka. Dodatkowo poprawia trawienie, chroni wątrobę, usprawnia pracę dróg żółciowych oraz działa moczopędnie, a dzięki temu eliminuje toksyny z organizmu.

Zioła mają moc – uważaj na możliwe interakcje

Podczas ceremonii spożyjemy napar ok 100 ml naparu z ziół, ale to Ty znasz swoje ciało dlatego zapoznaj się z przeciwskazaniami zdrowotnymi ich spożywania.

Dziurawiec może wchodzić w interakcje z innymi lekami, osłabiając lub nasilając ich działanie. Należy unikać stosowania, jeśli stosujemy leki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, w tym leki z grupy SSRI i MAOI, leki przeciwnowotworowe. Nie należy go też stosować z lekami przeciwzakrzepowymi, digoksyną, antybiotykami.

Zioła Damiana przeciwwskazania do stosowania: ciąża, karmienie piersią oraz alergia na rośliny z rodziny męczennicowatych. W przypadku osób chorujących na cukrzycę należy skonsultować decyzję o zastosowaniu turnery z lekarzem, ze względu na możliwe interakcje z lekami hipoglikemizującymi. Podobnie sprawa ma się w przypadku pacjentek przyjmujących leki z progesteronem (także tabletki antykoncepcyjne). W przypadku nadmiernego spożycia może powodować biegunkę i inne zaburzenia żołądkowo jelitowe.