Twoje TAK nie jest nic warte, jeśli nie istnieje Twoje NIE

Zapraszam Cię do praktycznej eksploracji własnego “tak” oraz “nie”. Najpierw będzie minimum teorii (omówienie Koła Zgody), a następnie ćwiczenia wspomagające określanie swoich granic i potrzeb w relacji z drugim człowiekiem.

Jak postawić granicę i utrzymać ją? Jak wykryć czy może całkiem nieświadomie staram się przypodobać innym? Jak wyjść ze schematu myślenia ofiary? Jak poczuć, że to ja mogę decydować?

Porozmawiamy o dynamice dawania i przyjmowania dotyku, ale także o tym jak czerpać przyjemność z ciała drugiej osoby, mając jej przyzwolenie. Masz prawo by pragnąć i by się nie zgadzać. Masz też prawo negocjować zanim podejmiesz decyzję.

Precyzyjne określenie „dla kogo jest, to co robię” – zarówno w sytuacji seksualnej wymiany, jak i w każdej życiowej relacji – wspiera nas w dokonywaniu wyborów zgodnych z naszym czuciem i chroni przed wchodzeniem w rolę ofiary bądź osoby, która przekracza granice innych.

Klarowna komunikacja potrzeb i granic – to tak proste, a takie trudne czasami. Podoświadczajmy wspólnie!

P.S. Jeśli masz obawy przed tym warsztatem, gdyż czujesz lęk przed dotykiem nieznanych Ci osób – to jest to właśnie przekornie dobra wskazówka, by się jednak wybrać na ten warsztat.