WARSZTAT

piątek 19.00 – 22.00  Ceremonia Otwarcia – „Początek…”  (Więcej…)

niedziela 11.45 – 13.15  PORUSZENIA – praktyka świadomego tańca i regulacji emocji (Więcej…)

TOMASZ SAHEAL KUDŁACZ

Terapia tańcem i ruchem, choreoterapia, analiza ruchu LBMS, koncept uzdrawiania tańcem
 

Tomasz SAheal Kudłacz – andragog, specjalista w zakresie regulacji emocji przez ciało, tancerz.

Ukończyłem studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem tancerzem i choreografem. Szkoliłem się z zakresu terapii tańcem i ruchem, choreoterapii, muzykoterapii aktywnej, arteterapii, analizy ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System oraz pracy z energią (uzdrawianie ezoteryczne, International Networking for Energy Healing).

Łącząc sztukę, edukację, naukę i duchowość moim głównym narzędziem pracy jest ciało.

Na drodze rozwoju towarzyszę młodzieży, osobom dorosłym oraz starszym. Najczęściej pomagam osobom zagubionym emocjonalnie, potrzebującym rozpoznać, poczuć i przeżyć emocje. Wspieram ludzi zmagającymi się z trudnościami relacyjnymi oraz poszukującymi zintegrowania żeńskiego i męskiego pierwiastka w sobie. Towarzyszę ludziom zainteresowanymi pracą z Rodem. Pomagam rodzicom i opiekunom oraz ich dzieciom w budowaniu i utrzymywaniu wspierającej, opartej na empatii i szacunku relacji między nimi.

Wspieranie klientek, klientów i osób klienckich służące realnej zmianie zaprasza i zobowiązuje mnie do korzystania z jakich jakości jak, m.in.: obecność, empatia, skupienie i koncentracja, łagodność, patrzenie z szerszej perspektywy, przyglądanie się temu, co „pomiędzy”, szacunek do przeszłości, która jest zasobem do wzrastania w teraźniejszości, a z kolei dzięki „tu i teraz” można świadomie i w ufności kształtować przyszłość. To dla mnie ważne determinanty w pracy z drugim człowiekiem, których uczę się od swoich nauczycieli Sangoma – Makhosi Sarah Wager and Makhosi Muvo Ngcobo, czyli afrykańskich szamanów z Gór Smoczych w Republice Południowej Afryki.

Będąc w bezpośrednim kontakcie z nimi uczę się filozofii i mądrości tradycji tamtejszych plemion (głównie Zulu i Amahlubi). Przypomina ona o zasobach współodczuwania i procesach samoregulacyjnych w ciele. Dzieje się to przez uważne spotkanie się ze sobą, a tym samym drugim człowiekiem wyrażającym się w zuluskim zwrocie Sawubona – Widzę Cię. Wejście w świadomy kontakt ze swoim ciałem sprzyja odnowieniu wspierającej relacji z planetą.

Prywatnie jestem kochanym i kochającym partnerem, lubiących karmić innych i zajmować się roślinnością.

Facebook