Technika Alexandra

Świadomość siebie i ciała w ruchu

Większość osób zainteresowanych Techniką Alexandra chce się nauczyć prawidłowo siedzieć przy komputerze bez niepotrzebnych napięć, z lekkością i swobodą wykonywać najbardziej skomplikowane ruchy lub stać i mówić spokojnie mimo tremy i stresu.

Podczas tego warsztatu w pierwszej kolejności doświadczymy, że to nasz organizm najlepiej wie, jak optymalnie funkcjonować i ważniejsze jest, abyśmy nauczyli się mu w tym nie przeszkadzać.

Weźmiemy też pod uwagę zachodzące zmiany, te dotyczące naszego ciała, jego sił i możliwości, ale też otoczenia w jakim żyjemy urządzeń, z jakich korzystamy lub zadań, jakie realizujemy.

Nauczysz się więc nie tyle jak prawidłowo stać dziś w przestrzeni, w której jesteś, lecz raczej jak zauważać, co się dzieje wokół, przywracać swoją równowagę psychofizyczną i możliwie najlepiej dostosowywać się do aktualnej sytuacji. 

Moją rolą jest nauczyć cię chęci do poszukiwania, by możliwie najoptymalniej stać zarówno w metrze, kiedy śpieszysz się na zajęcia jak i przed publicznością, do której za chwilę zaczniesz mówić, a może w kuchni podczas krojenia warzyw czy czekając na rozmowę z szefem.

To twoja gotowość, aby poświęcać nanosekundy świadomości na tego rodzaju „poszukiwania”, nie przerywając wykonywanych działań, może przynieść najlepsze efekty i służyć ci tak długo, jak długo będziesz chciał(a) …