Sztuka Wszechgłosu

warsztaty w dźwięku i w ruchu 

„..cały wszechświat brzmi i gra, nawet jeśli to oznacza bezwzględną ciszę..”

Dźwięk i ruch są podstawą naszego wyrażenia się, głos jest pieśnią naszej duszy, ciało zaś narzędziem jej sprawczości. Wszystko to jest czystą energią, falującą wibracją.

Zapraszam cię na niezwykły warsztat pracy z głosem i ciałem. Dowiesz się na nim między innymi jak używać swojego głosu by harmonizować ciało, odzyskać przyjemność z używania go oraz jak oddychać całą sobą. Zajęcia te mają pomóc ci na nowo usłyszeć siebie, uświadomić i wyrazić swoje emocje kiedy krzyczysz, wzdychasz, mruczysz, gdy jesteś miła, radosny i groźna, kiedy chcesz być wolny czy nieprzewidywalna. Dzięki ćwiczeniom i wspólnym poszukiwaniom będziesz budować wiarę w siebie i uczyć się dawać sobie przyzwolenie na to jaka/jaki jesteś. Doświadczysz własnego głosu, który nie pochodzi tylko z gardła, ale także z serca, brzucha, bioder i z całego ciała.

Nie nauczę cię w 1,5 h śpiewać. To niemożliwe. Celem warsztatu jest rozpoznanie ścieżek, które mogą Cię zaprowadzić do siebie. Za pomocą dźwięku, słów o wielkiej mocy, ruchu w ciele i na zewnątrz oraz emocji będących wynikiem wszystkiego powyżej, możesz zobaczyć czego o sobie jeszcze nie wiesz, a może zwyczajnie to odsuwasz. Dotkniesz tego co Cię wzrusza lub doświadczysz zamrożenia, strachu przed oceną-to też będzie dobre. Skonfrontujesz się z własnymi definicjami tego co znaczy  śpiewać, wydawać dźwięki, jaką dla Ciebie mają wartość słowa i czy tylko w teorii. Jeśli dźwięk okaże się „twój”, dowiesz się jak regulować swoją energetykę ciała z jego pomocą. Skrzyżujesz na chwilę swój głos z głosami innych ludzi, by usłyszeć najpiękniejszą muzykę świata, doświadczysz mocy ciszy rozbrzmiewającej.  A to wszystko po to by twój własny głos był czymś co jest w Tobie świadome, czym wiesz jak zarządzać, co jest z Tobą zintegrowane i w pełni używasz go, by zawsze w zgodzie z sobą siebie wyrażać i czuć.

 

I pamiętaj proszę, nie musisz umieć śpiewać ani „ładnie” się poruszać, nie musisz się nikomu podobać. Ta praktyka ma cię wesprzeć w umiejętności wyrażania siebie, swoich emocji i potrzeb. W atmosferze pełnej akceptacji, miękkości i łagodności możesz znowu poczuć moc swojej intuicji, nauczyć się uzdrawiania swoim własnym głosem, uwolnić swoje naturalne brzmienie. Dokarmisz swoje ciało oraz usłyszysz siebie..