WARSZTAT

piątek 19.00 – 22.00  Ceremonia Otwarcia “Ecstatic Serpent Dance”   (Więcej…)

 RITUAL GROOVERS

Ecstatic Dance
 

Ritual Groovers to zespół działający od 2023 roku i tworzony przez DJ-a Kuki (Michał Ciastoń) znanego ze sceny Ecstatic Dance oraz dwóch wybitnych multiinstrumentalistów Piotra Pawłowskiego aka Pavlosh oraz Radka Blekiera.

Wszyscy artyści mają kilkunastoletnie doświadczenie na scenie muzycznej a połączyła ich wspólna pasja do tanecznych rytmów z całego świata. Łączą etniczne brzmienia z nowoczesną muzyką elektroniczną wpasowując w to dźwięki między innymi gitary elektrycznej, syntezatora, bębnów czy rozmaitych innych perkusjonaliów, kreując przy niesamowitą i wyjątkową taneczną podróż, w którą zanurzają się razem z tancerzami, tworząc unikalny set intuicyjnie dopasowany do momentu.

Kuki to DJ z wieloletnim doświadczeniem klubowym, który odnalazł swoją ścieżkę w nurcie Ecstatic Dance i specjalizuje się w kreowaniu energicznych setów, zabierających tancerzy w świat radości i celebracji życia. Muzyka w jego setach inspirowana jest różnymi kulturami i gatunkami muzycznymi, od etnicznych zaśpiewów, muzyki klasycznej czy medicine songs, poprzez folktronikę, downtempo oraz house aż po shamanic psytrance, dubstep czy zmiksowane techno.

Piotr Pawłowski aka Pavlosh to multiinstrumentalista i wirtuoz gitary, który łączy w swojej muzyce elementy muzyki rockowej, folkowej, jazzowej i klasycznej. Jest również kompozytorem i producentem muzycznym, który ma na swoim koncie kilka albumów i singli. Prywatnie miłośnik medytacji i głębokich podróży wewnętrznych.

Radek Bekieler jest producentem muzycznym, multiinstrumentalistą i miłośnikiem nowoczesnych instrumentów metalowych takich jak tongue drum czy handpan. Jego muzyka oparta jest mocno o brzmienie RAV drum, który łączy z syntezatorem, gitarą, instrumentami perkusyjnymi, efektami i głosem. Wiele lat spędził w Danii, gdzie uczył się muzyki rytmicznej oraz ruchu, brał także udział w wielu warsztatach rozwijając świadomość ciała, ruchu, muzykalności, rytmiki i głosu, co obecnie owocuje wyjątkowym wyczuciem przestrzeni. Cechuje go odwaga i ciekawość do eksperymentów co jest niewątpliwą zaletą we wszelkich nowatorskich projektach taki jak Ritual Groovers.

Artyści poznali się wiele lat temu i szybko stali się przyjaciółmi. Ich wspólna pasja do muzyki i życia sprawiła, że połączyli siły i stworzyli zespół Ritual Groovers. Zespół ma na swoim koncie już kilka wspólnych występów, które spotkały się z niesamowicie pozytywnym przyjęciem oraz popularnością. Zadebiutowali dla szerszego grona podczas Festiwalu Wibracje w Namiocie Tantry w 2023 rok, a ich występ okazał się olbrzymim sukcesem.