HOLISTYCZNA SZKOŁA TRENERÓW

Chcemy przywrócić mężczyźnie jego ciało i nauczyć go czerpać satysfakcję z doświadczania go. Prowadzimy na drogę odzyskania nie-czutych części ciała, ośmielamy do wyrażania „zabronionych” emocji. Zdejmujemy z męskiej mocy zły czar przemocy i nadajemy nowy wymiar obfitości, akceptacji, sięgania po to co dla nas dobre!

Analiza Bioenergetyczna jest podejściem, które pomaga człowiekowi przywrócić jego ciało i czerpać satysfakcję z doświadczania go. W praktyce większości ludzi takie funkcje ciała jak oddychanie, poruszanie się, odczuwanie i autoekspresja są mniej lub bardziej ograniczone czy też schowane, zapomniane, zaprzeczone. Ograniczamy życie swojego ciała. Nie dzieje się to dobrowolnie – to efekt wielu uwarunkowań środowiska domowego i kulturowego. Ograniczenia służą przetrwaniu w środowisku odrzucającym wartości ciała na rzecz władzy, prestiżu i posiadania. Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy z bolesnych ograniczeń w funkcjonowaniu naszego ciała, nawykowych ograniczeń które stały się naszą drugą naturą. Większość ludzi przechodzi przez życie w niewielkim stopniu uczestnicząc w wymianie energii i uczuć. Smutna codzienność to osłanianie się, opancerzanie, nieufność i zamykanie się w sobie. Czynimy to po to aby osłonić się przed ciosem, zapobiec cierpieniu. Powoduje to jednak w efekcie wbudowanie sztywnych sposobów działania w strukturę charakteru, która powoduje jeszcze więcej cierpień. Pancerz zamiast bronić staje się więzieniem. Obrony te trzeba zrozumieć i znieść ich sztywność aby osiągnąć cel jakim jest szczęśliwe i pełne życie.
Celem Analizy Bioenergetycznej jest pomóc ludziom w odzyskaniu wolności, wdzięku i piękna – atrybutów pierwotnej natury ludzkiej. Prowadzą one do otwarcia się na życie i miłość. Potrzebujemy tego otwarcia – iść przez życie z zamkniętym sercem to jak płynąć przez ocean spędzając cały czas w ładowni statku, pod pokładem. Przemieszczamy się ale piękno i bogactwo życia stają się dla nas niedostępne.
Bioenergetyka to odkrywanie samego siebie. Od innych dróg różni ją dążenie do zrozumienia osobowości w kategoriach ludzkiego ciała.
Co możesz zyskać biorąc udział:
– lepsze czucie swojego ciała, „odzyskanie” części ciała
– więcej spokoju i opanowania, lepsze ugruntowanie w rzeczywistości, praktyczne sposoby na lęk i stres
– odzyskanie podłączenia do wewnętrznego źródła siły, które daje siłę do obrony, do mówienia NIE, sięgania po to czego chcesz i potrzebujesz, do mówienia życiu TAK

Przybywaj! Stworzymy bezpieczną przestrzeń doświadczania ciała i emocji, które z niego płyną.