HANNA  JURCZAK

Choreoterapia, muzykoterapia aktywna, terapia tańcem i ruchem, analiza ruchu
 

Tancerka, choreografka, aktorka, psychoterapeutka, lekarka ze specjalizacją w dziedzinie psychiatrii. Uczy w Holistycznej Szkole Trenerów improwizacji ruchowej i tańca oraz prowadzi treningi interpersonalne. Koordynuje projekty artystyczne oraz grupy improwizacyjne, współprowadzi „Ośrodek w Polu” – ośrodek rozwojowy na Mazurach Garbatych. 

Od 12 lat współtworzy środowisko kontakt improwizacji w Warszawie tańcząc, prowadząc zajęcia, laboratoria improwizacji, organizując warsztaty, tworząc performance, od niedawna wizualizacje do spektakli. Współpracuje artystycznie z Fundacją Artystyczną PERFORM oraz Fundacją Sztuka Ciała.

Choreografia/reżyseria:
– „Cisza Pomiędzy” 2023 – film we współpracy z Tomaszem Solem, Eldarem Baruchem
https://www.youtube.com/watch?v=SpW4oz6Y2BI&t=3s
– „ŚwiatłoCienie-wizualizacja” 2022r. https://youtu.be/J3dgCLwRthI
– „ŚNIENIE/Obraz Kobiety” 2021r. „Bielańskie Spotkania ze Sztuką Ciała”
https://youtu.be/olf9S_qJSTY
– „Światłocienie” 2021r „Bielańskie Spotkania ze Sztuką Ciała”, we współpracy z
francuskim choreografem Thierrym Vergerem.
– performance site-specific:
– 2020: projekt „Po-łączenia”:
https://www.youtube.com/watch?v=v3iz-7Olp1w&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=AK-YIOejgcQ
– film taneczny: Wewnętrzny taniec https://www.youtube.com/watch?v=jkeQkZRUWvI
i inne.

Tworzy spotkania warsztatowe dla różnych grup odbiorców.Interesuje ją rozwijanie umiejętności kontaktu pozawerbalnego, świadomości ciała, ruchu a przez to rozwijanie intuicji i lepszego kontaktu ze sobą.
Jako psychoterapeutka pracuje metodą focusingu, związana jest ze środowiskiem psychoterapii humanistycznej doświadczeniowej. Kocha łączenie dziedzin i jest zafascynowana tym, jak zmienianie kanałów (wzroku, ruchu, słuchu, propriocepcji, wejście w relację i relację ze o światem) pozwala na pokonywanie ograniczeń i blokad twórczych w sztuce i w kreacji najważniejszego dzieła – jakim jest życie. Warsztaty: Cisza Pomiędzy.

Facebook