FLOW - PRZEPŁYW W ŻYCIU, czyli co...

ZAWIJASY – nic w życiu nie może być proste, ale też nie musi. Umiejętność pozostawania w przepływie jest  w naszym życiu bardzo ważna. Oznacza to, iż płynnie, potrafimy dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, bez niepotrzebnego napinania się, trzymania kurczowo planów czy idei, bez nerwów jeśli coś nie układa się tak, jak planowaliśmy.

Czasem ta umiejętność jest nie do przecenienia, ale czasem meandrowanie po drodze życia bez wyraźnego celu nie jest dobre. Wyobraź sobie, że wychodzisz rano bez celu z domu. Idziesz ulicami swojego miasta bez planu, nagle wsiadasz do przypadkowego autobusu, jedziesz daleko poza miasto, wysiadasz, spacerujesz po lesie i zrywasz dojrzałe poziomki i jagody. Są tak pyszne, że nie zauważasz, gdy tuż obok ciebie skrada się ogromny jeleń… Piękny widok, wspaniały smak owoców ale jednocześnie strach przed dzikim zwierzęciem. Uświadamiasz sobie, że zgubiłeś się w lesie, nie wiesz w którą stronę iść… Jak wrócisz do domu? Może przyjdzie ci spędzić noc w lesie?
Podobno rozwój zaczyna się tam, gdzie kończy się strefa naszego komfortu…

Pokazując swój ruch możesz wyrazić swoją niepowtarzalność, swoje emocje i nastrój – jesteś sobą. Przez chwilę możesz poczuć się tak jak inni, albo podczas ruchu z kimś innym, poprzez naśladowanie – poczuj emocje i nastrój innych. Czy Flow oznacza puszczanie kontroli, miękkość, bezwolność, brak celu czy brak decyzji?
Zapraszam do eksplorowania czym dla ciebie jest FLOW i kiedy znika, czy zawsze jest dobry i czy musisz w nim być?
Do zatańczenia Anna Glińska – Lachowicz