Bezwstydne branie, czyli świadomy dotyk w działaniu

Na warsztacie będziemy w zmiennych parach:  doświadczać (lub nie) dotyku,  poszukiwać przyjemności,  przyglądać się wewnętrznemu poruszeniu. Ty decydujesz, czy i w jaki sposób uczestniczysz w zaproponowanych praktykach.

Świadome branie jest proste. Wystarczą:

  • umiejętność usłyszenia / poczucia swojego pragnienia;
  • odwaga, by je wyrazić;
  • otrzymanie zgody osoby, której pragnienie dotyczy;
  • czujące dłonie, które potrafią czerpać przyjemność z dotyku.

Ale czy faktycznie jest to takie proste? 

Większość z nas utyka w którymś z powyższych punktów. Trudno nam poczuć, czego chcemy; brak nam odwagi, by o to poprosić; niewiele czujemy w naszych dłoniach.

Łatwo wtedy wpaść np.: w manipulację (proszenie o mniej, a branie sobie ukradkiem tego, o co nie miało się śmiałości poprosić) lub w ciągłe bycie w dawaniu (i czerpanie przyjemności jedynie z przyjemności drugiej osoby).

Czasem boimy się brania, gdyż obawiamy się posądzenia o nadużycie.  Czasem po prostu nie mamy pojęcia jak to robić.

Wiesz, jak?

Zapraszam Cię do eksploracji i do zabawy. Do przyjrzenia się swoim granicom. Do podążania za swym pragnieniem świadomie. Do podążania za nim bezwstydnie, dzięki działaniu w pełnej klarowności i zgodzie.

Ten warsztat jest zainspirowany modelem Koła Zgody – Wheel of Consent® – stworzonym i rozwiniętym przez dr Betty Martin. Szkoliłam się w School of Consent, ale nie jestem certyfikowaną facylitatorką. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.schoolofconsent.org.

Warsztat otwarty dla wszystkich: singli, singielek i par. Nie będziemy pracować z nagością. 

Jeśli masz obawy przed tym warsztatem, gdyż czujesz lęk przed dotykiem nieznanych Ci osób – to jest to warsztat dla Ciebie.