WARSZTATY 

niedziela 11.45 – 13.15   Wytańczając język ciała – podróż z pytaniem i odpowiedzią poza słowami  (Więcej…)

AGA SOKOŁOWSKA

Język ruchu w podejściu Laban/Bartenieff, terapia tańcem i ruchem, BodyMindDancing, czyli Wytańczanie Życia 🙂

“Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Jestem głęboko przekonana, że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem. Praktyka, którą proponuję to głębsze poznanie siebie. Czasem jest to praca indywidualna, czasem w grupie. Niektóre historie potrzebują więcej intymności, bezpośredniego kontaktu, inne przemieniają się w grupie.

Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Ukończyłam szkolenia certyfikujące: w Laban International Movement Studies® oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie obecnie pracuję jako nauczycielka. Od 9 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd tworzę i prowadzę roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Współpracuję z WCIES i Akademią umiejętności społecznych w Warszawie. Ponadto od 18 lat prowadzę terapię indywidualną i od 9 superwizję praktyki zawodowej.

Studiowałam teorie ruchu, teorie psychologiczne, rozwojowe, techniki terapii tańcem i ruchem, podejście Laban Bartenieff, Body Mind Dancing, tańczyłam kontakt improwizację, Open Floor i bardzo je cenię. Przetańczyłam ponad 26 lat, jeżdżąc po różnych krajach, miastach, wioskach, płacząc, złoszcząc się, bojąc, ucząc i odkrywając piękno kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Wiem, że ciału można zaufać. Często pracuję z osobami, które są trenerami, coachami, terapeutami, nauczycielami i instruktorami różnych technik tańca i ruchu. Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy z nim o sferę niewerbalną. Pracuję traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami, jak i myśleniem. Bardzo bliskie jest mi zdanie Mirandy Tuffnell o tym, że „całe nasze poznanie świata zaczyna się w ciele”.

www.agasokolowska.pl